Hakkımızda

YAYIN İLKELERİMİZ:

 

                                               Gazetecilik değerlerine bağlı olarak dürüst, adil, ilkeli ve tutarlı haberler yapmak düşüncesindeyiz. Mustafa Kemal Atatürk İlke ve Devrimlerinin aydınlattığı yolda, kurduğu Cumhuriyet Türkiye'sinin Demokratik, Laik, Sosyal, Hukuk devleti tanımına uygun, Ülkenin varlığı ve birliğinden yana Türk Milletinin milli menfaatlerine zarar vermeyecek yayınlar kırmızı çizgimizdir.

 

Bazen düşündüren, bazen güldüren, bazen yumrukları sıkarak sinirlendiren ama her seferinde doğrudan yana yayınlar yapmak arzusundayız. Halkın yalan yanlış bilgilerle yönlendirilmesinin önüne geçmek doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak; her dönemin adamı değil her dönem adam olmak karakterindeyiz. Evrensel değerleri ön planda tutarak ve insanı merkeze alan bir etik ve ahlaki anlayışla ürettiğimiz fikirlerimizi toplumla paylaşmak beklentisindeyiz.

 

Dil, Din, Irk, Renk ayrımını lanetleyen ve tüm bu farklılıkları Gökkuşağının ahengi gibi, bizleri birarada tutan kültürel değerler bütünü olarak nitelendirmekteyiz. İnançsal yada ideolojik her türlü sömürüye karşıyız. (Din istismarı, Atatürk ismini ve değerlerini kullanma, insanın insanı yada devletin devleti sömürüsü v.b) Memleketimizde fikir karanlığında kalan köşelere güneş gibi doğarak, aydınlanmaya vesile olmak hedefindeyiz.

 

Birilerine benzemek yada birileri gibi sıradan olmak değil özgün olma düşüncesindeyiz.

 

Tokat'ımızın en aşağı yedi bin yıllık tarihini ve kültürünü tanıtmak, anlatmak gayesindeyiz.

Haber Yazılımı