Haber
24 Haziran 2021 - Perşembe 08:33
 
Zile’de Maşathöyük Dernegi kuruldu.
Kuruluş işlemlerini gerçekleştiren dernek kısa süre içerisinde faaliyetlerine başlayacak
STK Haberi
Zile’de Maşathöyük Dernegi kuruldu.

 

Zile Yalınyazı köyü (Maşathöyük) Zile’de dernek kuruluş işlemlerini tamamlayarak faaliyetlerine başlamaya hazırlanıyor.

 

İstanbul’da ve Ankara’da Dernekleşme çalışmalarını doksanlı yıllarda tamamlayan Yalınyazı köyü Zile’de oturan köylülerin talepleri doğrultusunda bir araya  gelerek tam adı:  Zile Maşathöyük ve Yalınyazı Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma  Derneği olan Derneği kurdular.

 

İstanbul Yalınyazı Derneği Başkanı Ali Kaygusuz sosyal medyadan yaptığı açıklamada: Köyümüz adına Zile ilçemizde oluşturulan dernekleşme çalışmalarında,
oluşum aşamasından resmileşme aşamasına kadar emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik eder başarılar dileriz.
Köyümüzün ve köy halkının birlik ve beraberliği adına güzel çalışmalar yapacaklarına ve bu çalışmaları ile ilçemizin ve köyümüzün sosyal kültürel ve  siyasal  faaliyetler açısından örnek çalışmalar yaparak belirleyici etkin bir rol alacağına inandığımız Zile derneğimize bu yolda başarılar dileriz. Hayırlı olsun dedi.

 

Kurucu başkan olarak seçilen Mehmet Başeken gazetemize yaptığı açıklamada: 

 

 Örgütlü toplum bilinçli toplumdur, Zile de oturan köylülerimizin geleceğe yönelik kültürel ve geleneksel bağlarını daha da güçlendirmek ve  birlik beraberliğimizi pekiştirmek anlamında önemli bir adım attığımızı düşünüyoruz.  Kurmuş olduğumuz dernek toplumsal faydayı en. Üst düzeyde tutacak ve bu konuda devamlılık sağlayacaktır.

 

Derneğimizin kuruluş aşamasından itibaren emek veren çaba gösteren yönetim kurulum başta olmak üzere İstanbul ve İzmir dernek başkanlarımız ve yönetim kurullarına ve tüm gönül dostlarına teşekkür ediyorum.

Çeşitli faaliyetler ve etkinliklerin programıyla ilgili üyelerimizle istişare ederek çalışmalarımız olacaktır.

 

 

Derneğimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zile’de, Maşathöyük, Dernegi, kuruldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı