Haber
09 Ekim 2019 - Çarşamba 22:41
 
YENİ DÖNEMDE SPOR TOKAT
Tokat'ta spor kaldığı yerden devam ediyor
SPOR Haberi
YENİ DÖNEMDE SPOR TOKAT

Spor Tokat 2019-2020 yeni dönem ve Amatör Spor Kulüpleri Haftası’nın açılışı yapıldı. 


Tokat’ta sporun alt yapısını ve kültürünü oluşturacak Spor Tokat’ın, Türk sporuna başarılı sporcular kazandırmasını hedeflediğini dile getiren Vali Ozan Balcı Hüseyin Akbaş Spor Salonunda gerçekleştirilen 2019-2020 sezonu Spor Tokat Projesi ve Amatör spor Haftası Açılış Programına katıldı. 

 


Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Sezai Işkın yaptıkları konuşmada Spor Tokat ve Amatör Spor Kulüpleri Haftası ile ilgili bilgi verdi. 

 


Tokat’ta spor yapan öğrencilerin sayısını 10 binden 28 bine, spor etkinleri yapan okulların sayısını 197’den 320’ye, yaz okullarına katılan öğrenci sayısını 18 binden 33 bine yükselten Spor Tokat’ın amacının sporu tabana yaymak, sporu bir alışkanlık ve yaşam tarzı haline getirmek, spor kültürünün çocukken benimsenmesini sağlamak olduğunu kaydeden Vali Balcı, geçen yıl başlayan Spor Tokat’ta emeği geçen herkese teşekkür etti. 

 

Proje kapsamında şuana kadar 4 milyonluk spor malzemesi desteği sağlanan proje, anasınıflarından başlamak kaydıyla lise öğrencilerine kadar atletizmden jimnastiğe, yüzmeden voleybola, badmintondan basketbola kadar sporun her alanında müthiş başarılar elde edilmiş bir proje.

 


Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkan Vekili Selahattin Kelemci, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Gençlik ve Spor Müdürü Cemil Çağlar, protokol mensupları, veliler, öğrenciler ve sporcular katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YENİ, DÖNEMDE, SPOR, TOKAT,
Yorumlar
Haber Yazılımı