Haber
26 Eylül 2019 - Perşembe 01:24
 
TÜRKİYE'DE İLK KEZ TOKATTA
İLK MÜSTAKİL ÇOCUK VE BEBEK KÜTÜPHANESİ
EĞİTİM Haberi
TÜRKİYE'DE İLK KEZ TOKATTA

Türkiye'nin ilk müstakil bebek ve çocuk kütüphanesinin açılış törenine Tokat Valisi, Belediye Başkanı ve Milletvekilleri katıldı.

 

 

Modern teknolojik altyapı ve donanımlar ile zengin nitelikli ve nicelikli koleksiyonu bünyesinde barındıran, okul öncesi ile okul çağı çocuklarına yönelik faaliyetler ile onların fiziksel, bilişsel ve kavramsal gelişmeleri ile kütüphane farkındalıklarına büyük bir katkı sunacak olan Müstakil Bebek ve Çocuk Kütüphanesinin açılış töreni saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Adem Çakır kütüphane ile ilgili bilgi verdi. Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Türkiye’de ilk defa müstakil bebek ve çocuk kütüphanesinin Tokat’ta açıldığını belirterek, müstakil bebek kütüphanesi fikrini vererek, açılmasında önemli desteği olan Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu’ya teşekkür etti. Ülkemizin 2023, 2053, 2071 hedeflerine doğru ilerlerken, gelişirken her ilerleme ve gelişmeye omuz verip, katkı sağlanması gerektiğini ifade eden Vali Balcı, “Tokat kitabın merkezi, başkenti olacak. Türkiye’nin en zengin ve en nitelikli kitaplarının olduğu bir il olacak. Zenginleştirilmiş kütüphanesi olmayan anaokulu, ilkokul kalmayacak.” dedi.

 

 

Anneleri ve babaları bebekleriyle birlikte kütüphaneye davet eden Vali Balcı, “Burası sizler ve tüm yavrularımız için. Hafta sonu vakit geçirebileceğiniz ve çocuklarınızın gelişimine katkı sağlayacak çok anlamlı, kıymetli bir yer oldu. Bebeklerinizle birlikte sizleri buraya bekliyoruz.” diye konuştu.

 

 

Vali Balcı, etkinliğin gerçekleşmesinde Kültür ve Turizm Bakanına, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürüne, Genel Müdür Yardımcısına, Belediye Başkanına ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, kütüphanenin hayırlı olmasını diledi.

 

 

Vali, Belediye Başkanı ve Milletvekilleri ve protokol mensupları açılış kurdelasının kesilmesinin ardından kütüphaneyi gezdiler.

 

 

Törene Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu, Genel Müdür Yardımcısı Ali Odabaş, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, il protokolü, eğitim camiası ile anneler ve çocuklar katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRKİYE'DE, İLK, KEZ, TOKATTA,
Yorumlar
Haber Yazılımı