Haber
09 Mart 2022 - Çarşamba 23:05
 
TOKAT'TA 9 KÖYÜN KADINLARI TEK YÜREK OLDU
8 Mart Emekçi Kadınlar günü kapsamında gerçekleşen 9 derneğin kadınlar kolunun ortaklaşa düzenlediği Kadınlar günü anma programı, Küçükçekmece İkitelli Yalçın düğün salonunda gerçekleşti.
TOKAT Haberi
TOKAT'TA 9 KÖYÜN KADINLARI TEK YÜREK OLDU

F8 Mart Emekçi Kadınlar günü kapsamında gerçekleşen 9 derneğin kadınlar kolunun ortaklaşa düzenlediği Kadınlar günü anma programı, Küçükçekmece İkitelli Yalçın düğün salonunda gerçekleşti.

Katılımcı dernekler…

Reşadiye Büşürüm Köyü

Niksar Çamiçi Özalan Köyü

Niksar Gökçe Oluk Köyü

Başçiflik Erikbelen Köyü

Başçiflik Dağüstü Köyü

Reşadiye Çevrecik Köyü

Reşadiye Bereketli Kasabası

Reşadiye Saraykışla Köyü

Reşadiye Güllüce Köyü nün Kadınlar Kolunun ortaklaşa düzenlediği etkinliğe katılımın kalabalık olması dikkat çekti.

Birçok derneğin ayrı ayrı yaptıkları 8 Mart Emekçi Kadınları anma programının yoğun olduğu günlerde, bu şekilde ortak noktada buluşup Tokat kadınlarının organize olması birçok derneğe örnek oldu.

9 Köyün ortaklaşa hazırladığı 8 Mart Emekçi Kadınları anma programının kalabalık olması dikkat çekerken…

Birçok değerli sanatçınında, sahne almasıyla akıllarda hoş bir seda olarak kalacak bir program  Tokat tarihinde yerini aldı. 

Hüseyin Şahin in sunumunu yaptığı programda 

Rıza Dalga

Şükrü Cömert

Kemancı Hüseyin

Burcu Karabat

Zeynep Kaya

İsmail Kılıçarslan ve Bektaş Aslan

Halil Alkan ve Kamil Kaya Davul zurna ekibi

Mehmet Beyazıt

Ozan Elvan ve Sezer Gazi

Sahne aldılar.

Kadınların canlandırdıkları mini tiyatro oyunu günün önemini vurgulayan konuşmalarında yer aldığı etkinlikte Tokatlı hanımlar halaylarla Tokat’ın yöresel oyunlarıyla bu anlamlı günü eğlenceli ve anlamına yakışır bir şekilde geçirdiler.

9 Köyün Kadınlar kolunun düzenlediği 8 Mart Emekçi Kadınlar günü programında 9 köyün dernek başkanları verdiği emekler ve desteklerinin dışında kendi köylerinin Kadınlar koluna çicekler hediye ederek nezaket gösterisi taktire şayan bir görüntü aldı.

Sahneye etkinliğin en yaşlı kadının alınması ve TÜMTOKDER başkanı Hülya Gökçe  hanım ve TOKDEF başkanı İlhami Özel beyin çiçekler sunmaları duygu dolu dakikalar yaşattı.

9 Köyün ortaklaşa hazırladıkları Kadınlar gününe özel Programa yoğun Halkın dışında, bİrbirinden değerli SİYASETCİLER, İŞ İNSANLARI ve değerli VAKIF, STK ve KURUM başkanları, değerli basın mensupları katılım sağladı.

Örnek bir davranışla 9 Köyün kadınları birleşerek, aslında birliğin ne kadar toplumda gerekli olduğunu vurgulayarak, Tokatta birliğin öneminin ne kadar değerli olduğunun mesajını verdiler, bizlerde gazetemiz adına bu yürekli kadınları kutluyoruz.

HABER : AYTEN TURAN

FOTOĞRAFLAR : FATİH ATEŞ

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOKAT'TA, 9, KÖYÜN, KADINLARI, TEK, YÜREK, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı