Haber
30 Ocak 2022 - Pazar 22:36
 
Şiir Adam Kaan Radyonun Yıldızlarında 3 Dalda Aday Gösterildi
Esenler Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği 13 Şubat Radyonun Yıldızları Yarışmasında 3 dalda aday gösterilen; Türkiye’nin en sevilen Ünlü Radyocu ve radyoların en çok mesaj alan spikeri; ŞiirAdam Kaan’la yapılan röportaj. Radyo dünyasında yıllardır adından söz ettiren, Şiir Adam Kaan hakkında merak edilenleri sorduk.
- Haberi
Şiir Adam Kaan Radyonun Yıldızlarında 3 Dalda Aday Gösterildi

Ünlü Radyocu ve radyoları en çok mesaj alan spikeri; Şiir Adam Kaan Radyoculuk hayatınızın nasıl geliştiği hakkında bilgi verir misiniz?

 

Mikrofonla ilk tanışmam 13 yaşındaydım ve hiç unutamadığım İstanbul’da bir yerel radyoda maceram başladı. Bugüne kadar bıkmadan usanmadan, sesimle, kişiliğimle ve her şeyden önemlisi dinleyicilerimle bugün karşınızdayım.

 

Ünlü Radyocu Şiir Adam Kaan, çok mükemmel şiir okuyor ve dinleyenlerinizi mest ediyorsunuz. Bunun bir sırrı var mı ve şiir yazıyor musunuz?

 

Ben profesyonel şiir okuyucusuyum, bunun eğitimini aldım. Fakat sadece eğitim almakla başarının elde edilemeyeceğine inanan birisiyim onun için de şiir okurken gönülden, severek işimi yapıyorum. Tıpkı şairler gibi onlar da gönülden yazdıklarıyla kelimelere dans ettirerek düz yazıyı şiire dönüştürüp dizelere hayat veriyorlar. Bende onların bu emeğine sesimle katkı sunup üzerime düşeni yapıyorum ve bu yüzden dinleyicilerimin gönlünde yer tuttuğuma inanıyorum. Zira öyle olmasaydı asla bugünlere gelemezdim.

 

Şiir yazmak çok zor olmasına rağmen hemen yanı başımda birisi bir şey anlatsa hemen ondan etkilenip çalakalem bir şeyler yazıyorum. Yazmakla kalmıyor onların çoğunu da seslendiriyor eğer rızaları varsa isimlerini de vererek kelimeleri dile getiriyorum. O yüzden kendime şair diyemem ama dinleyicilerim bana her daim Şiir Adam Kaan derler. Malumdur kişi geldiği yere kendisi zorlar fakat onu oraya yakıştıracak olan sevenleri ve hitap ettikleridir. Bu vesileyle tüm dinleyici ve sevenlerime şükranlarımı sunuyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şiir, Adam, Kaan, Radyonun, Yıldızlarında, 3, Dalda, Aday, Gösterildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı