Haber
31 Ekim 2021 - Pazar 18:18
 
Prof. Dr. Yaşar Özgök hoca Mısır’da Üroloji eğitimi verdi
Mısır’da düzenlenen Uluslararası 3. Akdeniz Üroloji konferansının kurs direktörü olan Prof. Dr. Yaşar Özgök hoca yurda döndü.
SAĞLIK Haberi
Prof. Dr. Yaşar Özgök hoca Mısır’da Üroloji eğitimi verdi

GATA Üroloji Anabilim Dalı Başkanı olan hemşehrimiz Profesör Doktor Yaşar Özgök hoca 5 günlük Konferans için Mısır’daydı.

 

Başarılı çalışmaları ile dünya çapında tanınan Özgök hoca yaptığı açıklamada:

İskenderiye'de Dinamik 3. MMISU2021  Akdeniz konferans toplantısı gerçekleştirildi. Dünyanın her yerinden ürologlarla birçok deneyim paylaşıldı.  Çok güzel bir toplantıydı.  TURP Kurs Direktörü ve canlı ameliyatların moderatörü olmaktan gurur duyuyorum.

 

Canlı cerrahi oturumunu da gerçekleştirdikten sonra Görevi başarı ile tamamlamanın gururu  ile gala yemeğinden sonra Türkiye’ye dönüyoruz. Bizler aynı zamanda barış ve  kültür elçisiyiz. Çok güzel dostluklar inşa ediyoruz dedi.

 

 

Biyografi 

Prof. Dr. Yaşar Özgök kimdir?
 
 
1957 yılında Tokat’ın Zile ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı ilçede tamamladı. 1976 yılında Kuleli Askeri Lisesi’nden, 1982 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi ’nden mezun oldu. 1982-1983 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ndeki bir yıllık mezuniyet sonrası eğitim programına katıldı. 1983-1985 yılları arasında 23. Piyade Tümen Komutanlığı; sağlık ve veteriner şube müdürü ve tümen baştabibi olarak kıta hizmetini tamamladı. 1985 yılında GATA Üroloji AD’da uzmanlık öğrenciliğine başladı. 1989 yılında üroloji uzmanı oldu. 1990 yılında yardımcı doçentlik sınavını kazanarak GATA Üroloji AD’na yardımcı doçent olarak atandı.
 
 
Evli ve iki kız çocuk babası olan Prof. Dr. İ.Yaşar Özgök, GATA Üroloji AD başkanlığı yapmıştır..
 
 
EĞİTİM VE DERECELER
 

Temmuz-Ağustos 1992 tarihleri arasında 45 gün süre ile Londra ’da Royal Marsden Hospital ve Saint Barthelemous Hospital ’da Mr.M.F.Hendry ’nin yanında visitor olarak çalıştı. Şubat 1993 tarihinde Almanya, Münih Ludwig Maximillian Hospital ’da ürolojide lazer kullanımı kursuna katıldı. 19 Ekim 1994 tarihinde üniversite doçenti ünvanı aldı. 1994 yılında European Society for Urological Oncology and Endocrinology (ESUOE) üyeliğine kabul edildi. 1996 yılında Society for Basic Urologic Research ’e aktif üyeliğe ve 1997 yılında American Urologic Association ’a corresponding member olarak kabul edildi. 1999 yılı Temmuz-Ekim aylarında The American Illinois at Chicago  College of Medicine Department of Urology ’de visiting and fellow olarak mikrocerrahi ve moleküler biyoloji eğitimi gördü. 2000 yılı Nisan ayında The Society for the Study of Male Reproduction ve European Society for Urologic Research üyeliğine kabul edildi. 2003 yılında American Mediterranean Association of Male Reproduction ’ın kurucu (board) üyesi oldu. 2003 yılında ABD’de Cleveland Clinic ’te Laparoskopik Cerrahi ve Mikrocerrahi Eğitimi gördü. 2004 ve 2005 yıllarında Dr. Inderbir Gill ’le beraber Türkiye’de ilk Ürolojik Laparoskopik Cerrahi Sempozyum ve Kursunu düzenledi.

 

Takip eden yıllarda ABD Cleveland Clinic ’ten Dr. Inderbir S. Gill, Dr. Anup  Ramani, İngiltere’den Dr. Peter Cuckow, ABD Dallas’dan Dr. Jeffrey A Cadeddu, Almanya Heilbronn Klinik Dr. J Rassweiller ’in ekibinden Dr.Doğu Teber ve Dr.Ali Serdar Gözen ile birlikte Ürolojik Laparoskopik Cerrahi Sempozyum ve Kurslarının 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. ve 10.’sunu  düzenledi.  10. kurs Yunanistan Atina’da düzenlenerek uluslar arası alanda Türkiye’nin Avrupa’da düzenlediği laparoskopi kurslarından ilki olarak ratihe geçti. 

 

 

Bu kurslara yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 250 üroloji uzmanı katıldı. 2006 yılında Cleveland’da yapılan 24. World Congress of Endourology (Dünya Endoüroloji kongresi)’inin uluslar arası organizasyon komitesinde yeraldı. Yine 2009 yılında Münihte yapılan 27.World Congress of Endourology (Dünya Endoüroloji kongresi)’inin uluslararası organizasyon komitesinde . İnvited Speaker (Davetli Konuşmacı) olarak yer aldı. Yine 2009 yılında Münih, 2010 yılında Chicago’da yapılan 27 ve 28. World Congress of Endourology ( Dünya Endoüroloji Kongresi) kongresinde 1. ve 2. Türk-Yunan oturumlarını düzenleyerek bir başka ilki gerçekleştirdi. Aynı Zamanda Dünyada ilk olarak Türk yunan oturumunu bu kongreye koydurdu ve düzenledi.

Yine 2008 yılında Yunanistan Atina Onkoloji Hastanesinde. Türkiye tarihinde bir ilk olan Laparoskopik Sürranelektomi ameliyatı yaptı ve yaptırdı.

 

 

Berlin Charite Hastanesinde Mart 2007’de Laparoskopik Üroloji Kursuna katıldı. 2007 yılında Heidelberg University Heilbronn Klinik’te Prof. Dr. J. Rassweiler’in yanında Laparoskopi, Retroperitoneoskopi, Lazer ve Endoüroloji kursu gördü. 2009 yılında Fransa Pariste Elancourt araştırma merkezinde “Tek Port Laparoskopik Cerrahi Kursu” gördü.

2010 Mısır Marsa Alam’daki Dünya Video Üroloji Kongresi’nde State of Art Lecture verdi. Halen Türk Üroloji Bord Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır.

 

Mayıs 2010’da Kosova Priştine’deki üroloji kongresinde canlı ameliyat yaptı. Bu ameliyat uydudan izleyicilere sunuldu.
 
 
UZMANLIK ALANLARI
 

 

 • Genel Üroloji
 • Androloji
 • Kadın Ürolojisi
 • Üroonkoloji
 • Çocuk Ürolojisi
 • Endoüroloji
 • Laparoskopi
 • Robotik Cerrahi
 • Moleküler Biyoloji
 • Mikro Cerrahi
 • Hipnoz
 • Medikal Estetik
 • Kısırlık (İnfertilite)
Kaynak: Editör:
Etiketler: Prof., Dr., Yaşar, Özgök, hoca, Mısır’da, Üroloji, eğitimi, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı