Haber
28 Aralık 2020 - Pazartesi 02:04
 
HAYVANSEVERLERE MÜJDE
Tokatta sokak hayvanları koruma birliği kuruluyor.
TOKAT Haberi
HAYVANSEVERLERE MÜJDE

Tokat’ta sokak hayvanlarının en iyi şekilde korunmasını sağlamak amacıyla kurulması planlanan Tokat Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği ile ilgili çalışmalar da hızla devam ediyor.
 

Belediyeler ve İl Özel İdaresi işbirliğinde kurulacak olan birlik ile; Tokat merkez, ilçe, belde ve köylerde sahipsiz sokak hayvanlarının en iyi şekilde korunması ve her türlü mağduriyetlerinin önlenmesi amaçlanıyor.
 

Vali Dr. Ozan Balcı, Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kurulması için çalışmaların hızla devam ettiğini vurgulayarak, birliğin en kısa sürede kuruluşunun tamamlanacağını kaydetti. 
 

“Tokat hayvanlara dost bir şehir ve hayvanları önemsiyoruz. Aç açıkta hayvan kalmaması, yaralarının ve hastalıklarının tedavi edilmesi için çalışıyoruz. Belediyelerimiz ve İl Özel İdaremizle sahipsiz hayvanların yanındayız.
 

Memleketi sevmek, börtüsüyle böceğiyle, dağıyla taşıyla, florası, faunasıyla, insanıyla, hayvanıyla beraber sevmek demek. Hayvanlara merhamet etmeliyiz. Onlar hayatımızın vazgeçilmez parçası. Sahipsiz hayvanları korumalıyız ve sahip çıkmalıyız. Kolu kanadı kırık bir kuş, bir kedi, sahipsiz bir hayvan olmamalı. Yaralı hayvanlarımız için hayvan ambulansı temin ettik ve yine il Özel idaresi’nden yaralı hayvanlarımızın tedavisi için bütçe ayırdık. Hayvan ambulansımız 7/24 mücavir alan dışında sahipsiz hayvanlarımızın hizmetinde.
 
 
Şimdi de 'Tokat Sokak Hayvanlarını Koruma Birliği' kurmak için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Bizler tüm belediyelerimiz ve İl Özel İdaremizle Tokat’ta hayvanlara dostuz ve hayvanları önemsiyoruz. Aç açıkta hayvan kalmaması, yaralarının sarılması ve hastalıklarının tedavi edilmesi için hep birlikte uyum içerisinde çalışıyoruz.” diye değerlendirmelerde bulundu.
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: HAYVANSEVERLERE, MÜJDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı