Haber
28 Aralık 2020 - Pazartesi 01:50
 
ERBAA'YA ÖNEMLİ YATIRIM
1000 DEKAR ALANDA ÜRETİM YAPILACAK
ERBAA Haberi
ERBAA'YA ÖNEMLİ YATIRIM

 

Erbaa’da Tokat Valiliği koordinesinde Tarım Tokat projesi kapsamında 1000 dekar alanda Sera Organize Sanayi Bölgesi kurulacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı,  hazırlıkların hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi.  
 

Hedefimiz 2 Bin Dekar Alanda Çiçek Üretmek

Sera OSB ile ilgili plan, program ve yol haritasının belirlendiğini kaydeden Vali Balcı, “Hedefimiz 2 bin dekar alanda çiçek üretmek. Erbaa'yı çiçek ve fide üretimiyle, mezatıyla, soğuk hava deposuyla Türkiye’nin çiçek üretim merkezlerinden biri haline getirmek istiyoruz. Amacımız, çiçek yetiştiricilerimizin zenginleşmesi, üretiminin artması, hemşehrilerimizin huzuruna, refahına katkı sağlamak.” dedi. 

Tokat'ın önünün açık olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, havalimanı ve yol ağlarının tamamlanmasıyla Tokat’ın ürünlerinin Türkiye’nin her yerine ulaşacağını söyledi. 

Çiçek yetiştiricilerinin her zaman yanında ve desteğinin tam olduğunu hatırlatan Vali Dr. Ozan Balcı, “Çiftçilerimizin başarısı ile gurur duyuyoruz. Sizin başarınız Tokat’ın başarısı, Tokat çiftçisinin başarısı. Sizleri desteklemekten, sizlerin başarılarını görmekten ve paylaşmaktan da kalpten mutluluk duyuyoruz.” dedi.
 

Çiçek Üreticileri Birliği Kurulacak
 “Kurulacak olan Üretici Birliğinin çiçek üreticilerimize ciddi katkısı olacaktır. Çiçek üreticilerimizin sayılarını artıracağız. Çiçek üretimini artırmak için altyapı, sera, mezat, soğuk hava deposu kurmayı hedefliyoruz. Tokat tarım memleketi, üreticimizin, tarımın, çiftçinin her zaman yanında olduk, bundan sonra da yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: ERBAA'YA, ÖNEMLİ, YATIRIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı