Haber
31 Ekim 2021 - Pazar 23:35
 
CUMHURİYET EDEBİYAT GÜNLERİ
Cumhuriyet Bayramı coşkusunu Sanatla harmanlayan Kalemin Gücü Platformu, İstanbul Cemevi ev sahipliğinde okuyucuyla buluştu.
KÜLTÜR SANAT Haberi
CUMHURİYET EDEBİYAT GÜNLERİ

30/31 Ekim İstanbul Cemevi ve Kültür Vakfı ve Kalemin Gücü Platformu’nun  ortaklaşa düzenlediği Cumhuriyet Edebiyat günleri coşkulu bir şekilde gerçekleşti.

 

50’nin  Üzerinde yazarın ve değerli birçok sanatçının katılımıyla gerçekleşen Cumhuriyet Edebiyat günlerinde coşkulu yoğun bir katılımcının olması dikkat çekti.

 

Cumhuriyet Edebiyat günlerinin açılışını İstanbul Cemevi ve Kültür vakfının Başkanı Sayın Gazi Aslan ve yazarlar gerçekleştirdi.

 

Açılış konuşmasında İstanbul Cemevi ve Kültür Vakfı Başkanı Sayın Gazi Aslan Cumhuriyetin, Sanatın ve Edebiyatın bir simgesi olduğuna ve toplum için Cumhuriyet ne kadar önemli ise sanatında bu değerde önem taşıdığına  değindi.

 

Açılış sonrası programı  Cumhuriyet Edebiyat günlerine katılım sağlayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Sayın Kemal Çebi ve Küçükçekmece CHP ilçe başkanı Sayın Turgay Özcan, birçok siyasi parti ilçe başkanları Federasyon ve dernek başkanları, birçok basın kuruluşu ve yoğun bir Halk katılımıyla gerçekleşti.

 

Cumhuriyet Edebiyat günleri kapsamında gerçekleşen etkinlik Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarına saygı duruşu ve İstiklal  Marşı ile başladı.

 

Sunumunu Yazar Murat İnce’nin  gerçekleştirdiği programa Hüseyin Uğurlu ve bir çok değerli sanatçının katılımından sonra protokol konuşmaları şiirler ve söyleşilerle devam etti.

 

Cumhuriyet ve Edebiyat günlerinin  2. Gününde Küçükçekmece Belediye Başkanı Sayın Kemal Çebi ve Küçükçekmece İlçe Başkanı Sayın Turgay Özcan Küçükçekmece belediye amirlerinden  Medet Polat tekrar Yazarlarımızla muhabbet etmek ve eserleri ile alakalı bilgi almak için Cumhuriyet Edebiyat  günlerine katılım sağladılar. Sayın Kemal Çebi Cumhuriyet Edebiyat günlerinin 1. Gününde program yoğunluğu nedeniyle yazarlarımıza zaman ayıramadım diyerek başlayan konuşmasında, bugün burada değerli yazarlarımızın yanında olmaktan gururluyuz dedi sanatın ve edebiyatın önemine değinen Sayın Kemal Çebi’nin ardından söz alan Küçükçekmece ilçe başkanı Sayın Turgay Özcan da yazmanın ve yazarın değerini Cumhuriyetin önemini anlatan bir konuşma yaptı. 

 

Cumhuriyet Edebiyat günlerinin 2. Günü programını Kalemin Gücü Platform başkanı yazar, Tiyatro Hocası Erdem Kaya gerçekleştirdi. Cumhuriyet Edebiyat günlerine Halkın ilgisi dikkat çekti. Şiirlerle Türkülerle söyleşilerle tamamlanan Cumhuriyet Edebiyat günleri katılımcıların yüreğinde hoş  duygularla tamamlandı.

 

 

Kalemin Gücü platform yönetimi Küçükçekmece belediye başkanı Sayın Kemal Çebi ve ekibine,  İstanbul Cemevi ve Kültür Vakfı Başkanı Sayın Gazi Aslan bey ve ekibine Katılımcı yazarlar  ve sanatçılarımıza Cumhuriyet Edebiyat günlerinde  yanımızda olan değerli basın mensuplarına ve Halkımıza teşekkür ederiz dediler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CUMHURİYET, EDEBİYAT, GÜNLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı