Haber
28 Aralık 2020 - Pazartesi 01:56
 
AYAĞI KIRIK KURT TEDAVİ EDİLDİ
TURHAL'DA HAYVANSEVERLER BULUP GETİRDİ
TOKAT Haberi
AYAĞI KIRIK KURT TEDAVİ EDİLDİ

Tokat Valiliği koordinesinde, sahipsiz hayvanların bakımı, rehabilitasyonu, tedavi ve beslenmeleri için hizmet veren hayvan ambulansı, Turhal’da hayvanseverler tarafından ayağı kırılmış halde bulunan kurt ihbari üzerine, kurtu alarak tedavisi yapılmak üzere Tokat’ta ki veteriner kliniğine getirdi. 
 

Tokat’ta Veteriner Hekimler tarafından kırıklarının tedavisi için gerekli müdahale ve operasyon yapıldıktan sonra yaralı kurt, rahabilitasyonu sonrası doğaya bırakılmak üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edildi. Yaralı kurdun tedavi masrafları Tokat İl Özel İdaresi bünyesinde sahipsiz hayvanlar için ayrılan bütçeden karşılandı.
 
 

Hayvanseverlerden Teşekkür

Tokatlı hayvanseverler, Tokat Valiliği tarafından başlatılan Hayvan Ambulansı uygulaması ve sahipsiz hayvanlar için ayrılan bütçenin birçok canın zamanında müdahale edilerek kurtarılmasını sağladığını belirterek, uygulama için Tokat Valiliği başta olmak üzere, emeği  geçen herkese teşekkür etti.
 
 

Hayvan Ambulansı 7-24 Hizmet Veriyor

Tokat Valiliği koordinesinde İl Özel İdaresi bütçesi ile temin edilen ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edilen ambulans ile, gelen ihbarlar üzerine olay mahalline gidilerek hasta ya da yaralı hayvanlara ilk müdahalesi yerinde yapılıyor. Daha sonra en yakın veteriner hekim kliniğine ulaştırılan hayvanlar tedavilerinin ardından alındıkları ortama tekrar bırakılıyor.

Hayvan Ambulansı, mücavir alan dışında kalan bir köyde, karayolunda veya doğal ortamında yaralanmış, bakımsız hayvanların tedavisinde kullanılmak üzere 0537 704 33 14 no.lu telefonla 7-24 hizmet vermeye devam ediyor. 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: AYAĞI, KIRIK, KURT, TEDAVİ, EDİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı