Haber
24 Ocak 2022 - Pazartesi 11:18
 
Ali Gökçe 2. ölüm yıldönümünde anıldı
Ataköy kurucu belediye başkanı Ali Gökçe Şişli de birçok davetlinin katıldığı törende anıldı.
STK Haberi
Ali Gökçe 2. ölüm yıldönümünde anıldı

Maalesef 2020 Ocak ayında beyin kanaması sonrası hayatını kaybeden,  birçok Sivil toplum kuruluşu içerisinde görev yapmış, Kızıldere (Ataköy) Belediyesi ve derneğinin kurucu Belediye Başkanı Ali Gökçe ölümünün 2. Yılında, 22 Ocak 2022 Cumartesi günü akşamı Şişli’de bulunan Cemil Candaş Kent Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikle anıldı. 

 

Programın sunumunu Ünal Durmuş ve Nermin Özcan  birlikte yaptı. Etkinliğe CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, 

İstanbul milletvekili Özgür Karabat, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Emek partisi GYK üyesi Levent Tüzel,  İstanbul il başkanı Sema Barbaros ve  ilçe belediye başkanları,  birçok meclis üyeleri, ilçe başkanları, STK Başkanları, İş İnsanları, şair  ve sanatçılar Ali Gökçe ‘ye gönül bağı kurmuş sevenleri katıldı. 

 

Yapılan saygı duruşunun ardından, Anma programının açılış konuşmasını Ali Gökçe’nin eşi Hülya Gökçe yaptı. Gökçe eşinin yaptığı çalışmalardan bahsedip bize bıraktığın o güzel anılarınla ve onurlu yaşamınla seni hiç unutmayacağız sevgili Can yoldaşım dedi. Daha sonra CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, İstanbul milletvekili Özgür Karabat, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli  Emek partisi GYK üyesi Levent Tüzel İstanbul il başkanı Sema Barbaros ve birçok seveni konuşmalarıyla  merhum Ali gökçeyi andılar.

 

 Ataköy (Kızıldere) doğumlu olan Ali Gökçe, Kızıldere beldesinin ilk Belediye Başkanlığını da yapmıştı. İki dönem (1999-2009) yılları arası Bağımsız Belediye Başkanlığı yapan Ali Gökçe, Tokatlılar Derneği, Tüm-Tok-Der, Kızıldere Derneği gibi yöre derneklerinin birçoğunun kuruluşunda yer almıştı.

 

Ali gökçe Tokat STK’larında her zaman ilklere imza atmış bir gönül adamıydı.

Sosyal noktalarda var olmayı bilen, kendi memleketi için etrafında ki insanlarıda sorunları çözme noktasında organize etmeyi bilen bir kişilikle  tanınmıştı.

Bizde gazetemiz adına Haktan rahmet sevenlerine tekrar başsağlığı diliyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ali, Gökçe, 2., ölüm, yıldönümünde, anıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı