Haber
30 Temmuz 2022 - Cumartesi 16:50
 
120.000 seyircili Kick Box Kemer Maçında bir Tokat Zileli
Kick Box, Wushu, Sambo, Karate branşlarında şampiyonlukları bulunan Dünya 3. lüğü olan sporcu, 6 Ağustosta 71. Kg. da Manisa Muradiye Kapalı spor kompleksinde 120.000 seyirci önünde Kemer Maçına çıkacak olan Erkan Katıkçı hemşehrilerinden destek bekliyor.
SPOR Haberi
120.000 seyircili Kick Box Kemer Maçında bir Tokat Zileli

Şimdi sizlere bir başarı öyküsünden bahsedeceğiz.
 
 
6 Ağustos  cumartesi akşamı Manisa Muradiye kapalı spor kompleksinde  yapılacak maç 71 kg. ( orta siklet )  kemer maçı olacak. 120.000 biletin satıldığı Bu maç 8 Ağustos pazartesi tarihinde TV 8'5 ekranlarında Acun Medya Organizasyon  tarafından yayınlanacak olup maçın bitiminde 
CANBAY WOLKER RAP konseri olacaktır.
 
 
 
ERKAN DURSUN KATIKÇI kimdir?
15.01.1995 tarihinde Tokat’ın Zile ilçesinde dünyaya gelen Katıkçı, ailesiyle birlikte 2002 yılında İstanbul’a göç ediyor.
Ailesinin teşviki ile 2002 yılında 7 yaşındayken Karete ile tanışıyor ve ilk madalyasını da 2006 senesinde İstanbul Şampiyonu olarak aynı branşda alıyor.
 
 
Yine Karete branşında 2008 yılında yıldızlar 48 kategorisinde Türkiye Şampiyonu olarak milli takımı kazanıp Dünya Şampiyonasına katılıyor ve Dünya 3.sü oluyor.
2012 yılında Karateyi bırakmak zorunda kalan Katıkçı, 
2009 yılında Wushu, Kickboks ile tanışıyor ancak bir türlü alışamadım diyor kendi ifadesiyle. Karateden geçiş çok zor oluyor ve ara ara kopmalar olsa da 2015 yılında Sambo branşı Türkiye Şampiyonu oluyor.
Uzun bir aradan sonra bu bir geri dönüş fırsatı oluyor.
 
 
2016 yılında Kayseri Kadir Has Stadında düzenlenen Wushu Balkan Şampiyonasına Milli Takıma çağrılan Katıkçı Balkan Şampiyonası 2.si oluyor ve kendine olan güveni tam anlamıyla yeniden geliyor.
 
 
Bu başarıyı 2017 yılında Kickboks Türkiye Şampiyonluğu takip ediyor. 
Memleketi Tokat’a ve ülkesine bir hediye sunmak isteyen sporcu başarılı çalışmaları ile kendinde olağanüstü bir motivasyon yakalıyor ve askeri üniforma ile Avrupa Şampiyonasına katılmayı planlıyor.
Yaşadığı bir talihsizlik ile TSK Kara Harp Okulu Spor Kuvvetlerinde iş kazası sonucu omurga kemiği kırılıyor.
 
 
Ankara da ameliyat olduktan sonra sporun artık kendisi için bittiğini düşünerek hayallerini kurduğu Dünya Şampiyonluğuna katılamayacağını düşünüyor.
Dünya kupası seçmeleri bu süreçte yapılarak başka bir arkadaşı katılım sağlıyor.
 
 
Spora tekrar dönebilmesi için bir motivasyon arayışı içine giren Katıkçı 2018 yılında Yalova’da düzenlenen Açık Türkiye Şampiyonasına öğrencileri ile katılıyor ancak madalyasız bir şekilde turnuvadan ayrılıyorlar. Bu durumu kendisine yakıştıramayan Katıkçı bir buçuk yıldır antrenmansız ve geçirdiği ameliyata rağmen maçlara kendisi de çıkmaya karar veriyor.
 
 
Adeta Türkiye Şampiyonasının yapıldığı o gün küllerinden yeniden doğan Erkan Katıkçı bir günde tam 4 maç kazanarak şampiyon oluyor. 
 
 
Sonrasında profesyonel maçlar ile devam eden Katıkçı, 2 yıldır Avrupa ve Türkiye şampiyonası yapılmadığı için Pandemi sürecinde antrenmanlara devam ediyor.
 
 
Katıkçı: Bir söz veriyorum Allah kaza bela vermediği sürece ülkeme bir Dünya Şampiyonluğu kazandıracağım diyor.
 
Tüm hemşehrilerine selam ve saygılarını gönderen Erkan Katıkçı 6 Ağustos’ta Manisa da yapacağı kemer maçı için hemşehrilerinden kendisine destek bekliyor.
 

Firuzköy Mah. Çavuş Cad. No: 20 Kat: 1 Avcılar İstanbul (Merkez) 

Turgut Özal Mah. Oktay Rıfat Caddesi No: 47 Esenyurt  İstanbul (Şube)

İletişim: 0530 766 53 90

Kaynak: Editör:
Etiketler: 120.000, seyircili, Kick, Box, Kemer, Maçında, bir, Tokat, Zileli,
Yorumlar
Haber Yazılımı